Lublin – gdzie warto zamieszkać?

Lublin to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Ma wszystko to, czego młodzi (i starsi też) ludzie szukają. Bardzo szeroka oferta kulturalna, dobra infrastruktura, oferta edukacyjna na wysokim poziomie, oraz stabilne zatrudnienie. A do tego bardzo duży wybór nowych mieszkań na sprzedaż i to w bardzo dobrej cenie.

Lublin – nowe inwestycje mieszkaniowe

Lublin od wielu lat bardzo dynamicznie się rozwija jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Nowe osiedla powstają w niemal wszystkich dzielnicach miasta i oczywiście w centrum. Deweloperzy skupują nowe działki pod kolejne inwestycje bo popyt na nowe mieszkania w Lublinie jest naprawdę duży. Taka sytuacja trwa już od wiele lat. Mimo, że co roku oddawane są do użytku nowe inwestycje, zapotrzebowanie na kolejne wciąż rośnie.

Jakie lokalizacje cieszą się największą popularnością

Z badań wynika, że Lublinianie mają bardzo zróżnicowany gust, ponieważ niemal wszystkie lokalizacje cieszą się zainteresowaniem na podobnym poziomie. Najwięcej zainteresowanych skupia się wokół mieszkania na Sławinku, Węglinie czy okolicach Zalewu Zemborzyckiego.

Mieszkania na Sławinku

Okolica willowa, nowoczesne bloki, dużo zieleni, w pobliżu Ogród Botaniczny i Skansen, a w niedalekiej przyszłości również nowoczesny Park na Górkach Czechowskich to największe atrakcje tej lokalizacji. Bliskość centrum, dobre połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta, szybki dojazd do głównej arterii komunikacyjnej miasta – ulicy Solidarności i do trasy dojazdowej do Warszawy. Jedną z ciekawszych inwestycji w tej lokalizacji jest Miasteczko Wikana.

Mieszkania na Węglinie

Węglin to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Jej centrum stanowi ulica Jana Pawła II. Zaletą tej lokalizacji jest przede wszystkim bardzo dobra infrastruktura – w pobliżu znajdują się ośrodki zdrowia, szkoły, przedszkola i żłobki, galerie handlowe, sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe.

Zalew Zemborzycki

Największe plusy to przede wszystkim piękna, zielona okolica, bliskość zbiornika wodnego i dużo atrakcji dla osób, które lubią aktywnych tryb życia. Ścieżki rowerowe, piesze, baseny, park linowy, wypożyczalnia sprzętu wodnego to tylko część atrakcji jakie czekają na mieszkańców tej dzielnicy. Jedną z fajniejszych inwestycji są nowe mieszkania na Osiedlu Marina.

Zostaw odpowiedź