Jak zabezpieczyć mieszkanie w trakcie urlopu

Sezon urlopowy w pełni, wiele osób wyjechało na urlop, lub za chwilę wyjeżdża. Niestety okres wakacyjny to sezon żniw dla złodziei i włamywaczy. Puste mieszkania to dla nich kuszący pretekst do łatwego zarobku. I to nie prawda, że ich łupem padają tylko nowe mieszkania! Na szczęście są sposoby, żeby się przed nimi chronić.

Po pierwsze – nie zostawiaj kluczy

Wiele osób zostawia klucze do mieszkania np. pod wycieraczką czy w doniczce kwiatka stojącego na klatce. Po to, żeby ktoś z rodziny czy sąsiad mogli wpaść, podlać kwiatki itp. Niestety złodzieje znają ten „trik”  i to jest dla nich wręcz zaproszenie do obrabowania mieszkania. Dlatego pod żadnym pozorem nie zostawiaj kluczy w pobliżu mieszkania.

Po drugie – poproś o nadzór nad mieszkaniem

Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami możesz poprosić ich by mieli oko na Twoje mieszkanie. Wystarczy, że będą czujni na różne podejrzane hałasy na klatce czy dziwne osoby, kręcące się wokół mieszkania.

Po trzecie – oddaj klucze zaufanej osobie

Poproś kogoś z bliskiej rodziny żeby od czasu do czasu wpadł do ciebie, podlał kwiatki, zapalił światło i zwyczajnie pokręcił się po mieszkaniu. Złodzieje często tygodniami obserwują mieszkania zanim zdecydują się na skok. Jeśli raz zauważą, że w mieszkaniu ktoś jest – będzie to dla nich sygnał, że mieszkanie jest pod czujną opieką.

Po czwarte – nie chwal się urlopem

Uważaj na to kogo informujesz o swoim urlopie. Nie rozpowiadaj tego wszem i wobec, nie chwal się wyjazdem w mediach społecznościowych. Złodzieje obserwują profile, które nie są prywatne i uwierz mi, że potrafią dotrzeć do tego gdzie mieszkasz i wiedząc, że Cię nie ma zasadzą się na Twoje mieszkanie.

Po piąte – zainstaluj alarm

Możesz pójść o krok dalej i zainwestować w instalację alarmową. Dzięki temu Twoje nowe mieszkanie będzie idealnie chronione, nie tylko podczas urlopu, ale zawsze wtedy gdy będziesz poza nim – również codziennie, gdy jesteś w pracy.

Zadbaj odpowiednio o swoje nowe mieszkanie w Lublinie, a wtedy możesz spokojnie odpoczywać na urlopie.

Zostaw odpowiedź