Z rynku pierwotnego czy wtórnego – jakie mieszkania kupić?

Mieszkania nowe czy mieszkania z rynku wtórnego? Co wybrać? Co będzie tańsze, a co będzie lepszą inwestycją na przyszłość? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto planuje zakup mieszkań. Odpowiedź jest bardzo ważna, ponieważ determinuje główny kierunek poszukiwań i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Nowe mieszkania – zalety

Nowe mieszkania to dobra inwestycja na przyszłość. Dlaczego? Dlatego, że z czasem ich wartość wzrasta, czyli za lat kilka bądź kilkanaście, nawet gdybyś chciał je sprzedać zrobisz to z zyskiem.

Nowe mieszkania wbrew pozorom są tańsze niż mieszkania z rynku wtórnego. Po pierwsze – kupując nowe mieszkania Lublin nie musisz płacić podatku od czynności cywilno-prawnych, który nie jest wcale mały. Po drugie nie musisz płacić za wynoszenie mebli, skuwanie płytek i wywożenie gruzu po innych właścicielach.

Nowe mieszkania to oszczędność czasu – wchodzisz do pustego, czystego mieszkania, które od początku możesz urządzić po swojemu. Nie tracisz więc czasu na wynoszenie mebli i usuwanie pozostałości po wcześniejszym właścicielu.

Nowe mieszkania to szereg udogodnień, których na próżno szukać w mieszkaniach z rynku wtórnego. Nowoczesne windy, ogrodzenie, całodobowy monitoring czy ochrona to tylko część z nich. Nowe osiedla są często wyposażone w solary, panele fotowoltaiczne co znacznie zwiększa komfort mieszkania, ale i wpływa na wysokość opłat eksploatacyjnych skutecznie je zmniejszając.

A co z mieszkaniami z rynku wtórnego?

Część osób uważa, że mają swój, niepowtarzalny klimat, zwłaszcza te budowane na starszych osiedlach, gdzie pełno było zieleni, miejsc rekreacji, ławeczek i skwerów. Rzeczywiście pod tym kątem mają przewagę nad mieszkaniami z rynku pierwotnego, jednak trzeba przyznać, że deweloperzy robią wszystko, żeby na nowych osiedlach nie zabrakło takich miejsc. Powstają nowoczesne i bezpieczne place zabaw, zielone alejki, ścieżki dla rowerów i spacerowiczów.

Sam musisz zdecydować czy interesują cię nowe mieszkania czy mieszkania z rynku wtórnego. Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie. Znajdziesz je wpisując w google fraze nowe mieszkania Lublin.

Zostaw odpowiedź