Lubelski rynek nieruchomości kwitnie.

Lublin to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Dzisiejszy Lublin właściwie nie przypomina już tego miasta sprzed kilku czy kilkunastu lat. Postęp i rozwój widać w niemal każdej dziedzinie – również na rynku nieruchomości.

Nowe mieszkania powstają w Lublinie jak grzyby po deszczu. Deweloperzy skupują od miasta kolejne działki, realizując na nich coraz ciekawsze inwestycje mieszkaniowe. Zapotrzebowanie jest duże, nie brakuje bowiem chętnych. Przy czym zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania niż te z rynku wtórnego.

Jakie mieszkania kupują Lublinianie?

Przede wszystkim średniej wielkości – czyli między 50 a 60 metrów kwadratowych, najczęściej dwu lub trzypokojowe. Takie mieszkania spełniają wymogi rodzin z dziećmi, a takich wśród nabywców jest zdecydowanie najwięcej.

Jakie lokalizacje cieszą się popularnością? Właściwie wszystkie. Nowe mieszkania powstają bowiem w najciekawszych dzielnicach Lublina – centrum, tak żeby było wszędzie blisko, w pobliżu są parki z placami zabaw i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Węglin, Czechów, okolice Zalewu Zemborzyckiego, Sławinek – tam powstają najciekawsze mieszkania na sprzedaż Lublin. Każda z tych lokalizacji ma swoje plusy, a łączy je to, że mają świetne połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami miasta i oczywiście z centrum Lublina.

Ile kosztują mieszkania w Lublinie?

To zależy. Od czego? Od metrażu oczywiście, od lokalizacji i od standardu. Ogólny trend jest jednak taki, że nowe mieszkania Lublin są dużo tańsze niż mieszkania deweloperskie w innych miastach. Ceny metra kwadratowego zaczynają się tu już od 4 500 zł. Jest to naprawdę atrakcyjna cena, dlatego coraz więcej osób decyduje się na to by na stałe zamieszkać w Lublinie.

Jeszcze niedawno osoby młode po studiach „uciekały” z Lublina do większych miast, w poszukiwaniu pracy. Teraz chętnie tu zostają – mają bowiem duże szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy, a do tego mogą kupić mieszkanie dużo taniej niż gdzie indziej.

Jeśli dołożymy do tego fakt, że Lublin ma tak wiele do zaoferowania pod kątem kulturalnym okazuje się, że Lublin to idealnie miejsce do zamieszkania.

Zostaw odpowiedź